Aparat cyfrowy dla dzieci

Aparat cyfrowy dla dzieci to przede wszystkim doskonały pomysł na prezent. To również świetny sposób na rozbudzenie zainteresowań fotograficznych dziecka. Takie sprzęty dostępne są zarówno w kolorowych, plastikowych obudowach (mających zachęcić młodsze dzieci do fotografowania), jak również w wersjach dla starszych pociech. Te drugie są szczególnie godne uwagi, ponieważ dają o wiele więcej możliwości i z pewnością mogą stać się punktem zwrotnym w zainteresowaniach naszych milusińskich.

Na co warto zwrócić szczególną uwagę, wybierając dobry aparat cyfrowy dla dzieci?

Aparat cyfrowy dla dzieci Ranking
Jaki Aparat cyfrowy dla dzieci?
Ranking najlepszych >>>

Dlaczego warto wybrać aparat cyfrowy dla dzieci?

Nowoczesne aparaty cyfrowe dla dzieci z jednej strony zapewniają duże zautomatyzowanie wszystkich funkcji, jednak z drugiej strony pozwalają dzieciom na podejmowanie własnych decyzji co do zdjęcia, co stanowi dobre przygotowanie do obsługi bardziej skomplikowanych aparatów. Fotografie wykonywane na takich sprzętach zapisywane są w formie cyfrowej w podobny sposób, jak informacje na komputerze. Zapewniony mamy tu podgląd zdjęć na wyświetlaczu. Po skopiowaniu zdjęć na dysk komputera można poddać je obróbce w programach graficznych, a w kolejnym kroku wydrukować na drukarce domowej.

Aparat cyfrowy dla dzieci
Aparat cyfrowy dla dzieci / Jaki najlepszy? Gdzie kupić? Ranking, cena i opinie rodziców

Jaki aparat cyfrowy dla dzieci wybrać i kupić?

Chociaż w przypadku starszych dzieci czy nastolatków dobrym wyborem będzie taki sam aparat cyfrowy, jaki wybralibyśmy dla osoby dorosłej, to jednak kupując model dla młodszych dzieci, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważne będą tu kompaktowe rozmiary, odpowiednia stabilizacja obrazu, odporna obudowa, ciekawe tryby pracy, a także szerokokątny obiektyw. Aparat cyfrowy dla dzieci to musi być sprzęt do zadań specjalnych ; )

Przejdźmy teraz do szczegółów.

Kompaktowe rozmiary aparatu cyfrowego dla dzieci

Niewielkie rozmiary aparatu cyfrowego dla dzieci będą miały znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy obdarowaną przez nas osobą jest mniejsze dziecko. Rączki dziecka powinny móc swobodnie operować wszystkimi przyciskami i pokrętłami znajdującymi się na obudowie aparatu cyfrowego. Co więcej, dobrze byłoby, gdyby dziecko mogło zawiesić sobie taki sprzęt na pasku (uznaje się, że około 200 g to maksymalna waga aparatu cyfrowego dla dzieci) i by bez problemu mieścił się on w plecaku.

Zobacz także jaki aparat fotograficzny do 300 zł wybrać?

Stabilizacja obrazu w aparacie cyfrowym dla dzieci

Pierwsze zdjęcia wykonane aparatem cyfrowym dla dzieci mogą być rozmazane. Z czasem jednak powstają ostre fotografie, zwłaszcza jeśli wybrany przez nas aparat zapewnia odpowiedni system stabilizacji obrazu. Pozwoli on na zniwelowanie efektu drżących rąk i niepewnych dłoni, a dodatkowo umożliwi uchwycenie obiektów w ruchu.

W przypadku dzieci to ogromna zaleta – kto nie lubi fotografować domowych zwierząt, czy też pełnych emocji rozgrywek sportowych?

W aparatach cyfrowych dla dzieci możemy mieć do czynienia z elektronicznym (cyfrowym) stabilizatorem obrazu, z optycznym stabilizatorem obrazu, bądź też ze stabilizatorem obrazu łączącym cechy obu tych systemów. Dodajmy w tym miejscu, że aparaty cyfrowe dla dzieci z optyczną stabilizacją obrazu są droższe i trzeba się liczyć w tym przypadku z wydatkiem powyżej 500 złotych.

Jaki Aparat cyfrowy dla dzieci
Jaki Aparat cyfrowy dla dzieci wybrać? Opinie, ranking i cena / Wybierz najlepszy aparat cyfrowy dla dziecka

Obudowa w aparatach cyfrowych dla dzieci

Jeśli mamy świadomość, że aparat cyfrowy, jaki kupimy naszemu dziecku, może być narażony na uszkodzenia, to mamy do wyboru dwie opcje. Pierwsza z nich zakłada zakup najtańszego modelu, w plastikowej obudowie. W razie ewentualnego zniszczenia po prostu kupimy nowy aparat. Druga opcja to z kolei zakup aparatu cyfrowego dla dzieci, który będzie odporny na upadki z dużych wysokości, na pył, na zalanie wodą, a także na działanie zarówno wysokich, jak i niskich temperatur.

Zobacz także jaki aparat fotograficzny do 500 zł kupić?

Tryby pracy w aparatach cyfrowych dla dzieci

Możliwość ustawienia żądanego kontrastu, odpowiedniego naświetlenia zdjęć i decydowania o innych kluczowych w fotografii parametrach to elementy, których nie może zabraknąć w sprzęcie dla doświadczonego fotografa. Jeśli jednak aparat cyfrowy wybieramy dla dziecka, to trzeba pamiętać, że tu zabawa będzie polegała głównie na szybkim pstrykaniu zdjęć. Mimo to inaczej przecież należy podejść do wykonywania zdjęć w nocy, a inaczej w ciągu dnia. Inaczej do portretów, a inaczej do pejzaży.

Jaki stąd wniosek?

Wybierając aparat cyfrowy dla dzieci, warto sprawdzić, czy jest on wyposażony w odpowiednie tryby, które będzie można w łatwy sposób wybrać zależnie od sytuacji. Wybór automatycznych ustawień w takich sprzętach jest zwykle podobny, jednak trzeba się upewnić, czy obsługa aparatu jest wystarczająco łatwa, zwłaszcza w przypadku dzieci, które jeszcze nie potrafią czytać.

Z punktu widzenia ergonomii, a także prostoty obsługi, wygodniejsze będzie wybieranie trybów poprzez guziki lub pokrętła znajdujące się na obudowie niż poprzez przyciski na ekranie. Aparat cyfrowy dla dziecka to idealny pomysł na prezent na urodziny czy na Święta Bożego Narodzenia. Tego typu zabawki dla dzieci rozwijają pasje i pomagają w ukierunkowaniu dziecka.

Jakie dodatki mogą okazać się przydatne w aparatach cyfrowych dla dzieci?

Jak na nowoczesny sprzęt przystało, aparaty cyfrowe dla dzieci będą wyposażone w wiele dodatkowych funkcji i udogodnień.
Mogą to być na przykład:

  • Dodatkowa lampa błyskowa,
  • Statyw,
  • Zestaw do czyszczenia optyki,
  • Karty pamięci,
  • Wodoodporne etui,
  • Torba lub plecak na sprzęt fotograficzny.
Najlepszy Aparat cyfrowy dla dzieci
Najlepszy Aparat cyfrowy dla dzieci Ranking / Jakie aparaty cyfrowe dla dzieci wybrać?

Gdzie kupić aparaty cyfrowe dla dzieci? Producenci

Dobre aparaty cyfrowe dla dzieci oferują między innymi takie marki jak Leica, FujiFilm, Kodak, Nikon, Canon, Olympus.

Cena aparatów cyfrowych dla dzieci

Tani aparat cyfrowy dla dzieci kupimy już za około 30 złotych. Cena najdroższych modeli może sięgać 1500 złotych.

Opinie o aparatach cyfrowych dla dzieci

Możesz (i chcesz!) podzielić się swoją opinią na temat aparatów cyfrowych dla dzieci? Masz w tym zakresie doświadczenie i chętnie udzielisz kilku rad i wskazówek? Możesz z całym przekonaniem polecić lub też odradzić jakiś model? Fantastycznie! Zapraszamy do sekcji komentarzy, w której można zamieszczać swoje uwagi dotyczące wyboru i użytkowania aparatów cyfrowych dla dzieci.

Aparat cyfrowy dla dzieci / Ranking najlepszych

Szukasz dobrego aparatu cyfrowego dla dziecka? Zastanawiasz się, gdzie go kupić i za jaką cenę? W takim razie zajrzyj do naszego rankingu! Znajdziesz w nim nie tylko najchętniej obecnie kupowane modele, ale również porównanie cen i szczegółowe dane techniczne.

1.
ExtraLink H20 Różowy
Aparat cyfrowy dla dzieci EXTRALINK
2.
Easypix Kiddypix Galaxy
Aparat cyfrowy dla dzieci Easypix
3.
DENVER KCA-1350 różowy
Aparat cyfrowy dla dzieci Denver
4.
Forever SKC-100 niebieski
Aparat cyfrowy dla dzieci Forever
5.
AgfaPhoto Reali Kids Cam 2 Różowy
Aparat cyfrowy dla dzieci AgfaPhoto
6.
DENVER KCA-1350 Niebieski
Aparat cyfrowy dla dzieci Denver
7.
ExtraLink EXTRALINK H28 Single Niebieski
Aparat cyfrowy dla dzieci EXTRALINK
8.
ExtraLink H20 Niebieski
Aparat cyfrowy dla dzieci EXTRALINK
9.
ExtraLink H28 Dual Różowy
Aparat cyfrowy dla dzieci EXTRALINK

Teraz kiedy już wiesz jaki aparat cyfrowy dla dziecka wybrać i kupić to czekamy na Wasze opinie na forum.

Dodaj swoje opinie