Aparat cyfrowy do 1000 zł

Aparat cyfrowy do 1000 zł to z jednej strony sprzęt, który pozwala uzyskać doskonałą jakość zdjęć, a z drugiej zapewnia zautomatyzowanie niektórych parametrów przy jednoczesnej możliwości samodzielnego ustawiania innych. To fantastyczny pomysł na prezent, zwłaszcza dla osób, które interesują się fotografią i chcą zgłębiać jej tajniki.

Jaki aparat cyfrowy do 1000 zł będzie najlepszy? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu? Jeśli szukasz takiego sprzętu, to świetnie się składa.

Poniżej znajdziesz wszelkie informacje, które mogą okazać się przydatne podczas wyboru.

Aparat cyfrowy do 1000 zł Ranking
Jaki Aparat cyfrowy do 1000 zł?
Ranking najlepszych >>>

Czy warto kupować aparat cyfrowy w dobie smartfonów?

Obecnie wiele smartfonów oferuje wykonywanie fotografii na (stosunkowo) wysokim poziomie. I choć dla niektórych osób taka jakość jest całkowicie wystarczająca, bo na przykład używają swoich sprzętów do robienia zdjęć z rodziną lub przyjaciółmi, to dla wszystkich, którzy pragną wykonywać fotografie artystyczne czy po prostu bardziej zaawansowane, smartfon nie wystarczy. Aparat cyfrowy do 1000 zł wyposażony jest w większy obiektyw, jak również lepszą i większą matrycę niż telefony.

Charakteryzuje go także szybszy i bardziej precyzyjny autofocus i wielokrotny zoom optyczny.

Aparat cyfrowy do 1000 zł
Aparat cyfrowy do 1000 zł / Jaki wybrać? Ranking i opinie fotografów

Kilka słów na temat działania samego aparatu cyfrowego

W odróżnieniu od aparatu analogowego, w aparacie cyfrowym zdjęcia zapisywane są w formie cyfrowej, w podobny sposób jak dane w komputerze. Co więcej, po przesłaniu pliku z fotografiami na komputer można je poddawać obróbce, a służą do tego programy graficzne. Zdjęcia pochodzące z aparatu cyfrowego można wydrukować nawet przy użyciu domowej drukarki. Ogromną przewagę aparatów cyfrowych stanowi możliwość podglądu zdjęć na wyświetlaczu, co znacznie ułatiwia uchwycenie idealnego kadru.

W przypadku aparatów cyfrowych do 1000 zł, mamy do czynienia z wieloma bardzo przydatnymi i zaawansowanymi parametrami i funkcjami.

Zobaczmy, jakimi.

Jakie parametry i funkcje oferują aparaty cyfrowe do 1000 zł?

Za cenę 1000 zł można kupić wysokiej jakości sprzęt, który oferuje między innymi następujące funkcje:

 • Ekran o przekątnej co najmniej 2,7 cala,
 • Nawet czterdziestokrotny zoom optyczny,
 • Automatyczne ustawianie ostrości,
 • Ekran LCD,
 • Cyfrowa stabilizacja obrazu,
 • Wizjer optyczny,
 • Regulacja jasności,
 • Możliwość zapisu filmów,
 • Wewnętrzna pamięć,
 • Technologia wykrywania ruchu,
 • Samowyzwalacz,
 • Tryby manualne,
 • Tryby tematyczne, takie jak krajobraz, świt/zmierzch, autoportret),
 • Złącze AV,
 • Wejście USB.

Zobacz także jaki aparat cyfrowy do 300 zł wybrać?

Jaki aparat cyfrowy do 1000 zł kupić?

Wśród aparatów cyfrowych do 1000 zł można znaleźć zarówno modele kompaktowe, jak i lustrzanki. To aparaty, które znacznie się różnią, dlatego poniżej przedstawiamy ich krótką charakterystykę.

Zobaczmy.

Kompaktowy aparat cyfrowy do 1000 zł

W przypadku kompaktowych aparatów cyfrowych do 1000 zł zdecydowana większość dostępnych funkcji obsługiwana jest automatycznie lub półautomatycznie. Takie modele z pewnością przypadną do gustu osobom, które choć nie mają ochoty bardziej zagłębiać się w tajniki fotografii, to jednak zależy im na uzyskaniu wysokiej jakości zdjęć. Kompaktowy aparat cyfrowy do 1000 zł będzie doskonały na wyjazdy na wakacje, jak również do zdjęć wykonywanych na co dzień.

Jaki Aparat cyfrowy do 1000 zł
Jaki Aparat cyfrowy do 1000 zł wybrać? Gdzie kupić najlepszy? Opinie i ranking

Aparat cyfrowy do 1000 zł – lustrzanka

Dzięki lustrzance do 1000 zł wykonamy lepsze zdjęcia niż kompaktem. W lustrzankach stosuje się lepszej jakości matryce, a ponadto pozwalają one na wymianę obiektywów. Kupując lustrzankę, należy liczyć się jednocześnie z dokupieniem obiektywu (obiektywów).

Stabilizacja obrazu w aparatach cyfrowych do 1000 zł

Stabilizator obrazu, w jaki wyposażony jest aparat cyfrowy do 1000 zł, pozwala na osiągnięcie wysokiej jakości zdjęć, również tych wykonywanych w dużym przybliżeniu lub nocą. Aparat z dobrym stabilizatorem obrazu wpływa znacząco na jakość uzyskanej fotografii, nawet wtedy gdy użytkownik ma tendencję do drżenia rąk.

Aparaty cyfrowe do 1000 zł a zoom

Wśród aparatów cyfrowych do 1000 zł znajdziemy modele zawierające zoom optyczny lub zoom cyfrowy. W przypadku zoomu optycznego przybliżamy obraz przed wykonaniem zdjęcia, natomiast w przypadku zoomu cyfrowego zoom powiększy nam wybrany fragment fotografii. Im większy zastosujemy zoom, tym słabsza będzie ostrość obrazu (większa będzie jego ziarnistość). Dodajmy jeszcze, że jeżeli na dołączonej do aparatu cyfrowego do 1000 zł etykiecie nie ma informacji na temat zoomu, to prawdopodobnie aparat ten zawiera stałą ogniskową.

Sprawdź także jaki aparat cyfrowy do 500 zł kupić?

Matryca w aparacie cyfrowym do 1000 zł

Matryca w aparacie fotograficznym to jeden z najważniejszych elementów. Od wielu lat pokutuje jednak u nas popularne twierdzenie, że rozdzielczość matrycy wpływa na jakość zdjęć w prosty sposób: im większa jej rozdzielczość, tym lepsze fotografie.

W tym przekonaniu znajdziemy tylko ziarno prawdy.

Matryca o rozdzielczości 10 Mpx (megapikseli) sprawdzi się doskonale w przypadku zdjęć amatorskich, a przecież takie właśnie będą powstawać dzięki aparatom cyfrowym do 1000 zł. Dla jakości wykonywanych zdjęć większe znaczenie ma rozmiar matrycy. W przypadku aparatów cyfrowych do 1000 zł wynosi ona zwykle 1/2.3”. Większa matryca zapewni lepszą jakość zdjęć bez względu na jakość oświetlenia i osiąganie małej głębi ostrości, natomiast mniejsza matryca oznacza dużą głębię ostrości.

Najlepszy Aparat cyfrowy do 1000 zł
Najlepszy Aparat cyfrowy do 1000 zł

Gdzie kupić aparat cyfrowy do 1000 zł? Lista producentów

Aparaty cyfrowe do 1000 zł oferują między innymi takie marki jak Kodak, Canon, Easypix, Nikon czy Agfaphoto.

Opinie o aparatach cyfrowych do 1000 zł

Jesteś stałą użytkowniczką/stałym użytkownikiem aparatu cyfrowego do 1000 zł? A może po prostu masz doświadczenie związane z użytkowaniem takiego sprzętu? Chcesz się nim podzielić, udzielić innym porad lub wskazówek, jaki aparat wybrać? W takim razie zapraszamy do sekcji komentarzy, w której można zamieszczać swoje uwagi i opinie.

Aparat cyfrowy do 1000 zł / Ranking najlepszych

Jeśli wciąż szukasz dobrego aparatu cyfrowego do 1000 zł, to koniecznie zajrzyj do naszego rankingu. Zestawiliśmy w nim modele, które obecnie cieszą się największą popularnością wśród kupujących. Ranking umożliwia również wygodne porównanie cen i danych technicznych wybranych aparatów cyfrowych do 1000 zł.

1.
Kodak PixPro AZ401
Aparat cyfrowy do 1000 zł Kodak
2.
Kodak PixPro WP2
Aparat cyfrowy do 1000 zł Kodak
3.
KODAK PixPro AZ255BK Czarny
Aparat cyfrowy do 1000 zł Kodak
4.
Canon PowerShot PX czarny
Aparat cyfrowy do 1000 zł Canon
5.
KODAK WPZ2 Czerwony
Aparat cyfrowy do 1000 zł Kodak
6.
KODAK WPZ2 Biały
Aparat cyfrowy do 1000 zł Kodak
7.
KODAK PixPro AZ255RD Czerwony
Aparat cyfrowy do 1000 zł Kodak
8.
KODAK Pixpro AZ425 Czerwony
Aparat cyfrowy do 1000 zł Kodak
9.
Kodak PixPro AZ252 czarny
Aparat cyfrowy do 1000 zł Kodak
10.
Kodak PixPro AZ252 czerwony
Aparat cyfrowy do 1000 zł Kodak

Dodaj swoje opinie