Aparat cyfrowy do 500 zł

Aparat cyfrowy do 500 zł to sprzęt, dzięki któremu możemy uzyskać doskonałej jakości zdjęcia. To również idealny pomysł na prezent. Jego cena nie jest wygórowana, a zapewnia dobre parametry i wiele fantastycznych funkcji. Jaki aparat cyfrowy do 500 zł wybrać? Gdzie kupić najlepszy model? Na co zwrócić uwagę? Jeśli właśnie szukasz takiego sprzętu, to lepiej trafić nie mogłaś/mogłeś!

Tu znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Aparat cyfrowy do 500 zł Ranking
Jaki Aparat cyfrowy do 500 zł?
Ranking najlepszych >>>

Aparat cyfrowy a smartfon

Wielu osobom wystarcza obecnie jakość zdjęć oferowana przez smartfony. Jeśli jednak zależy nam na rozwijaniu swoich umiejętności i obsługi bardziej skomplikowanych sprzętów, to aparat cyfrowy do 500 zł będzie świetnym początkiem przygody z fotografią. Wyposażony jest on w większy obiektyw, a także większą i lepszą matrycę niż smartfony. Co więcej, oferuje także dokładniejszy i szybszy autofocus i wielokrotny zoom optyczny.

Aparat cyfrowy do 500 zł
Aparat cyfrowy do 500 zł / Jaki wybrać? Który najlepszy? Opinie fotografów i ranking

Co warto wiedzieć na temat aparatu cyfrowego?

W aparacie cyfrowym zdjęcia zapisywane są, jak sama nazwa wskazuje, w formie cyfrowej, podobnie jak dane w komputerze. Po przesłaniu fotografii na komputer można poddawać je obróbce w dowolnych programach graficznych, a następnie wydrukować (także na zwykłej, domowej drukarce). Jedną z największych zalet aparatu fotograficznego jest możliwość podglądu zdjęć na wyświetlaczu.

Wybierając aparat cyfrowy do 500 zł, warto jednak wiedzieć znacznie więcej na temat takiego sprzętu.

Na jakie parametry możemy liczyć w przypadku aparatów cyfrowych do 500 zł?

Cena 500 zł nie jest zbyt wygórowana, jeśli chodzi o sprzęt fotograficzny. Jest to jednak jednocześnie cena, w której możemy liczyć na wiele doskonałych parametrów i funkcji.

Zobaczmy:

 • Automatyczne ustawianie ostrości,
 • Nawet ośmiokrotny zoom optyczny,
 • Ekran LCD,
 • Wizjer optyczny,
 • Cyfrowa stabilizacja obrazu,
 • Ekran o przekątnej co najmniej 2,7 cala,
 • Możliwość zapisu filmów,
 • Pięciopoziomowa regulacja jasności,
 • Technologia wykrywania ruchu,
 • Wewnętrzna pamięć,
 • Samowyzwalacz,
 • Tryby tematyczne (autoportret, zmierzch/świt, krajobraz),
 • Tryby manualne,
 • Wejście USB 2.0,
 • Złącze AV.

Jaki aparat cyfrowy do 500 zł wybrać?

Wśród aparatów cyfrowych znajdziemy zarówno modele kompaktowe, jak i lustrzanki. W cenie do 500 zł producenci oferują jednak jedynie modele kompaktowe. Doskonale nadają się one do robienia zdjęć na przykład na spotkaniach rodzinnych, na wyjazdach czy też na imprezach ze znajomymi.

Sprawdźmy!

Jaki Aparat cyfrowy do 500 zł
Jaki Aparat cyfrowy do 500 zł najlepszy? Który wybrać? Ranking i opinie

Charakterystyka aparatów cyfrowych do 500 zł

Kompaktowe aparaty cyfrowe do 500 zł są małe i poręczne, dzięki czemu można je ze sobą zabrać dosłownie wszędzie. Ich uruchomienie zajmuje tylko chwilę, a ich obsługa jest łatwa i intuicyjna. W odróżnieniu od lustrzanek cyfrowych, w aparatach cyfrowych do 500 zł nie ma dużych możliwości własnych ustawień. Zawierają one także mniejszą matrycę i nie mają wymiennej optyki.

Zobacz też jaki aparat fotograficzny do 2000 zł wybrać i kupić.

Stabilizator obrazu w aparatach cyfrowych do 500 zł

Dzięki stabilizacji obrazu możemy osiągnąć wysoką jakość zdjęć robionych również nocą lub w dużym przybliżeniu. Nawet jeśli mamy tendencję do drżenia rąk podczas wykonywania fotografii, nie wpłynie to znacząco na jakość uzyskanego obrazu.

Zobacz także jaki aparat fotograficzny do 1500 zł jest najlepszy?

Matryca w aparacie cyfrowym do 500 zł

Jednym z błędnych przekonań dotyczących matryc w aparatach jest twierdzenie, że ich rozdzielczość odgrywa dużą rolę w uzyskaniu dobrej jakości zdjęć. Tymczasem matryca o rozdzielczości na poziomie 10 Mpx jest w zupełności wystarczająca w przypadku zdjęć amatorskich (a takie będziemy wykonywać aparatem cyfrowym do 500 zł). Dodajmy tu jeszcze, że symbol Mpx oznacza megapiksele, a więc 1 Mpx to 1 milion pikseli. Dla jakości zdjęć większe znaczenie będzie miał natomiast rozmiar matrycy. Matryce aparatów cyfrowych mają najczęściej wielkość 1/2.3”. Większa matryca oznacza lepszą jakość zdjęć bez względu na warunki oświetleniowe.

Oznacza też możliwość osiągnięcia małej głębi ostrości.

Mała matryca to duża głębia ostrości.

Zoom w aparatach cyfrowych do 500 zł

Cyfrowe aparaty kompaktowe mogą zawierać zoom optyczny lub też cyfrowy. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z przybliżeniem obrazu przed zrobieniem zdjęcia. Z kolei zoom cyfrowy powiększa dany fragment zdjęcia. Im większe zastosujemy zbliżenie, tym słabsza będzie ostrość i tym większa będzie ziarnistość obrazu. Jeśli na etykiecie załączonej do wybranego przez nas aparatu cyfrowego do 500 zł nie ma informacji na temat zoomu, prawdopodobnie sprzęt ten będzie wyposażony w stałą ogniskową.

Zasilanie w aparatach cyfrowych do 500 zł

W aparatach cyfrowych do 500 zł stosuje się zasilanie akumulatorami zintegrowanymi lub wymiennymi. Warto wiedzieć, że w przypadku akumulatorów wymiennych, po ich całkowitym naładowaniu możemy liczyć na wykonanie 220-300 zdjęć i około 240 minut odtwarzania nagrań.

Zobacz także jaki aparat fotograficzny do 1000 zł wybrać.

Jakie dodatkowe funkcje, udogodnienia i akcesoria mogą zawierać aparaty cyfrowe do 500 zł?

Aparaty cyfrowe do 500 zł to modele nowoczesne, które często wyposażone są w wiele dodatków. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują:

 1. Statyw,
 2. Karty pamięci,
 3. Dodatkowa lampa błyskowa,
 4. Akcesoria do czyszczenia optyki,
 5. Etui (również wodoodporne!),
 6. Torba lub plecak na sprzęt fotograficzny.

W tym miejscu warto też pomyśleć o tym, że przyda się także laptop do obróbki zdjęć.

Najlepszy Aparat cyfrowy do 500 zł
Najlepszy Aparat cyfrowy do 500 zł

Gdzie kupić aparat cyfrowy do 500 zł? Producenci

Dobry aparat cyfrowy do 500 zł znajdziemy w ofercie między innymi takich producentów, jak Canon, Kodak, Agfaphoto, Easypix, Nikon.

Opinie o aparatach cyfrowych do 500 zł

Miałaś/miałeś już lub masz obecnie aparat cyfrowy do 500 zł? Chcesz się podzielić swoim doświadczeniem związanym z jego użytkowaniem? A może udzielisz kilku rad i wskazówek osobom, które szukają takiego sprzętu? Jeśli na którekolwiek z powyższych pytań Twoja odpowiedź jest twierdząca, to świetnie! Swoje opinie związane z aparatem cyfrowym do 500 zł można zamieszczać w sekcji komentarzy.

Aparat cyfrowy do 500 zł / Ranking najlepszych

Wciąż szukasz najlepszego aparatu cyfrowego do 500 zł i zastanawiasz się, jaki model wybrać? W takim razie zajrzyj do naszego rankingu. Znajdziesz w nim nie tylko zestawienie najchętniej kupowanych aparatów, ale także porównanie cen i danych technicznych.

1.
AgfaPhoto WP8000 niebieski (SB5875)
Aparat cyfrowy do 500 zł AgfaPhoto
2.
AGFA DC8200 czarny
Aparat cyfrowy do 500 zł AgfaPhoto
3.
Easypix AquaPix W3048 Żółty
Aparat cyfrowy do 500 zł Easypix
4.
AGFA DC8200 niebieski
Aparat cyfrowy do 500 zł AgfaPhoto
5.
Xrec C13 czarny
Aparat cyfrowy do 500 zł Xrec
6.
AGFA DC8200 Czerwony
Aparat cyfrowy do 500 zł AgfaPhoto
8.
Easypix AquaPix W3048 fioletowy
Aparat cyfrowy do 500 zł Easypix
10.
AgfaPhoto WP8000 czerwony
Aparat cyfrowy do 500 zł AgfaPhoto

Dodaj swoje opinie