Aparat fotograficzny do 500 zł

Aparat fotograficzny do 500 zł będzie służył nam przez wiele lat. Wyposażony jest w wiele przydatnych funkcji, a jego możliwości pozostawiają daleko w tyle aparaty fotograficzne dostępne w smartfonach. W tej cenie można kupić sprzęt, który sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i w czasie podróży czy też podczas uroczystości rodzinnych i różnego rodzaju spotkań.

Na co zwrócić uwagę, wybierając taki aparat? Które parametry warto wziąć pod uwagę?

Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, to świetnie się składa! Tutaj je znajdziesz!

Aparat fotograficzny do 500 zł Ranking
Jaki Aparat fotograficzny do 500 zł?
Ranking najlepszych >>>

Jaki aparat fotograficzny kupimy w cenie do 500 zł?

W cenie do 500 zł możemy znaleźć ogromną ilość modeli spośród aparatów cyfrowych. Większość parametrów ustawiana jest w nich automatycznie lub półautomatycznie, dlatego będą one niezastąpione dla osób, które – nawet jeśli lubią fotografować – to nie chcą zagłębiać się w tajniki fotografii na tyle, by decydować się na zakup drogiego i co tu dużo mówić skomplikowanego w obsłudze sprzętu w postaci lustrzanek.

Aparat cyfrowy do 500 zł to po prostu dla nich idealny wybór.

Aparat fotograficzny do 500 zł
Najlepszy aparat fotograficzny do 500 zł to według Was jaki? Czekamy na opinie na forum.

Piksele w natarciu, czyli na co zwracać uwagę, wybierając dobry aparat fotograficzny do 500 zł?

Jednym z pierwszych parametrów, jakie wiele osób bierze pod uwagę, wybierając aparat fotograficzny, jest ilość pikseli. Zjawisko to skrzętnie wykorzystują producenci, oferując aparaty z wyjątkowo dużą ich ilością.

Do wykonania dobrego zdjęcia wystarczy nam jednak w zupełności matryce 8-12 Mpix, które mają dobre aparaty cyfrowe do 500 zł. Taka wartość pozwoli nam na komfortowe oglądanie fotografii na ekranie komputera czy telewizora i możemy mieć pewność, że wszelkie detale będą doskonale uwidocznione.

Jaki Aparat fotograficzny do 500 zł
Jaki aparat fotograficzny do 500 zł wybrać i kupić? Sprawdź ranking i ceny.

Jaki aparat fotograficzny do 500 zł wybrać?

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule, pozwolimy sobie zwrócić uwagę na kilka danych, które będą decydować o tym, czy będziemy zadowoleni z zakupu, czy też nie. Pod lupę weźmy matrycę, ekran, obiektyw, obudowę oraz dodatkowe funkcje, w których w aparatach fotograficznych do 500 zł nie brakuje.

Sprawdźmy!

Matryca w aparatach fotograficznych do 500 zł

Parametry dotyczące matrycy w aparatach fotograficznych zwykle znaleźć można dopiero w szczegółowych danych technicznych, jednak warto do nich zajrzeć. Mówiąc w skrócie, im większa matryca, tym lepiej. Mniejsza matryca i duża rozdzielczość to połączenie oznaczające mniejsze punkty światłoczułe. Pojedynczy punkt podczas robienia zdjęcia rejestruje mniej światła. Matryca jest mniej czuła, a wymuszenie wychwycenia światła skutkuje tak zwanymi „szumami”, czyli pojawiającą się w kadrze mgiełką.

Ekran w aparatach fotograficznych do 500 zł

Duży i jasny wyświetlacz w aparacie fotograficznym zapewni nam komfortowe oglądanie zrobionych przez siebie zdjęć. Aby było to możliwe, ekran powinien mieć wielkość co najmniej 2,5 cala.

Obiektyw w aparatach fotograficznych do 500 zł

Na co warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o obiektyw w aparacie? Na płynność przechodzenia z szerokiego kąta do teleobiektywu, szybkość reakcji obiektywu na nasz ruch palcem, a także na minimalną wartość ogniskowej. Im będzie ona krótsza, tym większy będzie kąt widzenia. Dodajmy tu jeszcze, że szeroki kąt jest niezastąpiony podczas fotografowania grup ludzi czy też robienia zdjęć w pomieszczeniach.

Nie zapominamy o przybliżeniu.

Przybliżenie to funkcja, którą wielu z nas chętnie wykorzystuje. Pozwala przede wszystkim na wykonanie udanych zdjęć makro. Aparat fotograficzny do 500 zł oferuje najczęściej zoom umożliwiający trzykrotne lub czterokrotne zbliżenie, ale niektóre modele mogą przybliżać nawet dziesięciokrotnie.

Obudowa w aparatach fotograficznych do 500 zł

Obudowy aparatów fotograficznych w cenie do 500 zł zwykle wykonane są z tworzyw sztucznych, jednak znaleźć też można modele z obudową metalową.

Dodatkowe funkcje w dobrych aparatach fotograficznych do 500 zł

Jak już wspomnieliśmy, w dobrych aparatach fotograficznych do 500 zł możemy się spodziewać wielu dodatkowych funkcji. Większość z nich ma za zadanie niwelować nasze błędy, ale także dostosowywać parametry do istniejących warunków.

Zobaczmy, jakie dodatkowe udogodnienia może mieć taki sprzęt:

 • Lampa błyskowa,
 • Wykrywanie ruchu, twarzy, mrugnięcia, uśmiechu,
 • Stabilizacja obrazu (zapobiega poruszonym zdjęciom, jednak warto pamiętać, że niweluje drgania naszej ręki. Przydaje się zwłaszcza przy słabym oświetleniu, gdy musimy dłużej naświetlać),
 • Autofokus,
 • Możliwość nagrywania filmów,
 • Moduł WiFi,
 • Bluetooth,
 • Akumulator,
 • Ekran obracany o 180o, co oznacza, że wykonamy selfie w każdej sytuacji,
 • Możliwość dołożenia dodatkowej karty pamięci,
 • Tryby twórczej pracy (na przykład tak zwane „rybie oko”, zdjęcie panoramiczne),
 • Edycja i retusz zdjęć,
 • Zdjęcia tematyczne (sport, plaża, zachód słońca, krajobraz, nocny krajobraz, sztuczne ognie, śnieg, dzieci, przyjęcie, wnętrze, muzeum, nocny portret, liście),
 • Redukcja czerwonych oczu.
Dobry Aparat fotograficzny do 500 zł
Dobry aparat fotograficzny do 500 zł / Jaka cena? Jakie opinie? Jaki wybrać?

Cena dobrych aparatów fotograficznych do 500 zł

W naszym artykule braliśmy pod uwagę aparaty fotograficzne do 500 zł, ale wszystkie dane, jakie się tu znalazły, dotyczą modeli, które można kupić nawet za nieco ponad 300 zł. Skoro już o tym mówimy to zobaczcie jaki aparat fotograficzny do 300 zł wybrać i kupić.

Gdzie kupić dobry aparat fotograficzny do 500 zł? Lista producentów

Dobre aparaty fotograficzne w cenie do 500 zł można znaleźć w ofercie takich producentów jak Panasonic, Nikon, Casio, Sony, Olympus czy Fujifilm.

Opinie o dobrych aparatach fotograficznych do 500 zł

Używałaś/używałeś aparatu fotograficznego w cenie do 500 zł i chcesz się podzielić swoimi doświadczeniami? Doskonale! W sekcji komentarzy można zamieszczać swoje opinie, wskazówki i porady.

Aparaty fotograficzne do 500 zł / Ranking najlepszych

Nadal szukasz dobrego aparatu fotograficznego do 500 zł i nie wiesz, który wybrać? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z naszym rankingiem! Znajdziesz w nim nie tylko najchętniej obecnie kupowane modele, ale także dokładny opis parametrów i porównanie cen u poszczególnych sprzedawców w sieci.

1.
AgfaPhoto WP8000 niebieski (SB5875)
Aparat fotograficzny do 500 zł AgfaPhoto
2.
AGFA DC8200 czarny
Aparat fotograficzny do 500 zł AgfaPhoto
3.
Easypix AquaPix W3048 Żółty
Aparat fotograficzny do 500 zł Easypix
4.
Easypix AquaPix W3048 fioletowy
Aparat fotograficzny do 500 zł Easypix
5.
Agfa Photo DC8200 Srebrny
Aparat fotograficzny do 500 zł AgfaPhoto
6.
AGFA DC8200 Czerwony
Aparat fotograficzny do 500 zł AgfaPhoto
7.
AGFA DC8200 Różowy
Aparat fotograficzny do 500 zł AgfaPhoto
8.
AgfaPhoto WP8000 czerwony
Aparat fotograficzny do 500 zł AgfaPhoto
9.
Levenhuk M130 BASE
Aparat fotograficzny do 500 zł Levenhuk
10.
Easypix AquaPix W3048 Niebieski
Aparat fotograficzny do 500 zł Easypix

Dobry aparat fotograficzny do 500 zł to urządzenie, które każdy powinien mieć w domu. Nigdy nie wiadomo kiedy się przyda. Czekamy na Wasze opinie na forum w komentarzach. Dajcie znać jaki aparat fotograficzny do 500 zł wybraliście.

1 opinia o “Aparat fotograficzny do 500 zł”

Dodaj swoje opinie