Aparat fotograficzny dla 4 latka

Aparat fotograficzny dla 4 latka może być początkiem wielkiej przygody. Dzieci chętnie naśladują dorosłych, a w tym wieku zachodzi duża potrzeba artystycznej aktywności i poszukiwania swojej pasji. Przedszkolaki realizują ją nie tylko przez kredki, farby czy śpiewanie, ale również poprzez fotografię.

Aparat fotograficzny dla 4 latka to doskonały pomysł na rozwijający prezent, który da wiele frajdy, o ile wybierzemy odpowiedni model. Na co zwrócić uwagę, które parametry są ważne i jaki aparat fotograficzny dla 4 latka jest najlepszy – podpowiadamy w dalszej części tekstu.

Aparat fotograficzny dla 4 latka Ranking
Jaki Aparat fotograficzny dla 4 latka?
Ranking najlepszych >>>

Aparat fotograficzny dla 4 latka – zalety

Dobrze dobrany aparat fotograficzny dla 4 latka to nie tylko zabawka, która ma zająć czas dziecka.

Do jego zalet możemy zaliczyć także:

 • Rozwijanie wyobraźni,
 • Zwiększanie wrażliwości na otaczający świat,
 • Poprawianie spostrzegawczości,
 • Naukę zasad kompozycji i kadrowania,
 • Uwiecznianie momentów ważnych dla dziecka,
 • Wspólne pasje z rodzicem.

Skoro wiemy już, że warto sprezentować dziecku taki sprzęt, pora odpowiedzieć na pytanie – jaki aparat fotograficzny dla 4 latka sprawdzi się najlepiej.

Aparat fotograficzny dla 4 latka
Aparat fotograficzny dla 4 latka / Jaki wybrać? Gdzie kupić? Ranking, cena i opinie

Jaki aparat fotograficzny dla 4 latka wybrać i kupić?

Podczas poszukiwania najlepszego aparatu fotograficznego dla 4 latka, bierzemy pod uwagę zupełnie inne parametry, niż w przypadku sprzętu dla dorosłych.

Liczą się przede wszystkim:

 1. Rozmiar i waga,
 2. Przyciski,
 3. Tryb automatyczny,
 4. Stabilizacja obrazu,
 5. Odporna obudowa,
 6. Wygląd.

Zobacz też jaki mały aparat cyfrowy wybrać.

Rozmiar i waga aparatu fotograficznego dla 4 latka

Dobry aparat fotograficzny dla 4 latka musi być łatwy w użytkowaniu nawet przez drobne dziecko. Warto zadbać, by rozmiary i waga umożliwiały łatwe utrzymanie w małych rączkach, a także bezpieczne przenoszenie z miejsca na miejsce. Właśnie dlatego powinniśmy wybierać małe i lekkie aparaty fotograficzne dla 4 latka, a nasza pociecha z pewnością chętniej będzie ich używać.

Aparat fotograficzny dla 4 latka a przyciski

Małe palce dziecka różnią się swoją budową od dłoni dorosłej osoby. W tym wieku wciąż jeszcze mogą być nieco niezdarne, co powinny uwzględniać przyciski w najlepszym aparacie fotograficznym dla 4 latka. Wszystkie elementy służące sterowaniu są w nim wygodnie rozmieszczone i nie wymagają od dziecka zbyt dużej precyzji.

Ponadto, wiele dzieci w tym wieku nie potrafi jeszcze czytać. Dobrze więc, gdy w aparacie fotograficznym dla 4 latka przyciski oznaczone są nie literami, lecz piktogramami, by dziecko mogło łatwo zapamiętać, który obrazek odpowiada za jaką funkcję.

Tryb automatyczny w aparacie fotograficznym dla 4 latka

Taki maluch jest jeszcze zbyt mały, by samodzielnie dobrać parametry ekspozycji – czułość matrycy, czas naświetlania i otwór przysłony. Kluczem do dobrego aparatu fotograficznego dla 4 latka okazuje się więc dobry tryb automatyczny, który poprawnie ustawi parametry w każdych warunkach.

To nie wszystko, najlepszy aparat fotograficzny dla 4 latka wyposażony jest także w zaawansowany autofokus, który ostrzy nie tylko na środku kadru, ale także na twarzy czy rzeczach znajdujących się najbliżej obiektywu.

Sprawdź też jak wybrać aparat fotograficzny dla dzieci.

Stabilizacja obrazu w aparacie fotograficznym dla 4 latka

To kolejna bardzo ważna funkcja, w którą powinien być zaopatrzony najlepszy aparat fotograficzny dla 4 latka. Optyczna lub przynajmniej cyfrowa stabilizacja obrazu sprawia, że zdjęcia nie wychodzą rozmazane, „poruszone”, dzięki czemu uzyskujemy ich lepszą jakość i dziecko jest bardziej zadowolone z efektów.

Jaki Aparat fotograficzny dla 4 latka
Jaki Aparat fotograficzny dla 4 latka wybrać? Ranking, opinie i cena

Odporna obudowa w aparacie fotograficznym dla 4 latka

Wypadki i upuszczenie sprzętu zdarza się nawet dorosłym, a co dopiero ruchliwym przedszkolakom. Oczywiście warto uczyć dziecko dbania o urządzenie od najmłodszych lat, ale najlepszy aparat fotograficzny dla 4 latka powinien być wyposażony w solidną obudowę. Najlepiej sprawdzi się gumowe, miękkie obicie, które nie tylko zamortyzuje ewentualny upadek, ale jest też antypoślizgowe.

Obudowa dobrego aparatu fotograficznego dla 4 latka powinna być także wyposażona w zintegrowany pasek lub przynajmniej otwór do jego przytwierdzenia. Dzięki temu możemy urządzenie zawiesić na szyi dziecka i w razie czego, nie spadnie ono na podłogę.

Wygląd aparatu fotograficznego dla 4 latka

Aparat fotograficzny dla 4 latka powinien się podobać maluchowi także pod względem wizualnym. Chodzi nam nie tylko o duży, wyraźny ekran do podglądu wykonywanych zdjęć, ale także wszelkie ozdobniki. Aparaty kolorowe, z postaciami z bajek czy zwierzątkami dodatkowo zachęcają do rozwoju pasji.

Czy warto kupić aparat cyfrowy dla dziewczynki?

Jaki aparat fotograficzny dla 4 latka jest najlepszy?

Rozglądając się za najlepszym aparatem fotograficznym dla 4 latka, powinniśmy się skupić na następujących opcjach:

 1. Specjalny aparat cyfrowy dla dzieci – jego zaletą są małe rozmiary i dostosowanie do gabarytów dziecka. Często posiada wbudowane gry, które dodatkowo zajmą malucha na przykład w podróży, a także filtry i nakładki na zdjęcia. Jeśli chodzi o regulację ostrości czy ekspozycji, za wiele nie możemy się spodziewać, jednak dla dziecka w tym wieku nie jest to priorytetem.
 2. Zwykły aparat kompaktowy – mała, „dorosła” cyfrówka również może się sprawdzić. Nie jest ona tak ciekawa i kolorowa, jak wcześniejsza opcja, ale daje dużo możliwości, z których skorzysta także rodzic. Do wad można zaliczyć często nieintuicyjną dla malucha obsługę.
 3. Aparat natychmiastowy – to ciekawa propozycja dobrego aparatu fotograficznego dla 4 latka. Drukuje on zdjęcia od razu po zrobieniu (dobrze, jeśli rodzic musi je najpierw zatwierdzić, wtedy nie zmarnujemy szybko całego wkładu), co zapewnia dodatkową frajdę. Wadą są duże koszty eksploatacji oraz spore rozmiary i waga.
 4. Lustrzanki, bezlusterkowce, superzoomy i duże aparaty kompaktowe – odpadają przez duże gabaryty, a także sporą podatność na uszkodzenia.
Najlepszy Aparat fotograficzny dla 4 latka
Najlepszy Aparat fotograficzny dla 4 latka

Gdzie kupić aparat fotograficzny dla 4 latka?

Dobry aparat fotograficzny dla 4 latka znajdziemy w sklepach z zabawkami, akcesoriami dziecięcymi, a także w dużych marketach z elektroniką. Do producentów należą na przykład FujiFilm, Polaroid, Nikon, Instax, Sony, Maximus, vTech i inni.

Cena aparatu fotograficznego dla 4 latka

Najtańszy aparat fotograficzny dla 4 latka to wydatek około 40 zł. Za dobrej jakości sprzęt musimy zapłacić zazwyczaj powyżej 100 zł, natomiast najdroższe modele siegają pułapu nawet 300 zł.

Zobacz też jak wybrać najlepszy aparat cyfrowy dla dzieci.

Aparat fotograficzny dla 4 latka – opinie

Jesteśmy ciekawi, czy Wasze dzieci w tym wieku interesują się już fotografią. Jeśli tak, jaki sprzęt do robienia zdjęć sprawdza się u Was? Czekamy na Wasze opinie o aparatach fotograficznych dla 4 latka w komentarzach.

Aparat fotograficzny dla 4 latka / Ranking najlepszych

Sprawdź modele, którym zaufali inni rodzice i zapoznaj się z naszym rankingiem najlepszych aparatów fotograficznych dla 4 latka.

1.
ExtraLink H20 Różowy
Aparat fotograficzny dla 4 latka EXTRALINK
2.
DENVER KCA-1350 różowy
Aparat fotograficzny dla 4 latka Denver
3.
AGFAPHOTO Reali Kids Cam Waterproof Niebieski
Aparat fotograficzny dla 4 latka AgfaPhoto
4.
ExtraLink EXTRALINK H28 Single Niebieski
Aparat fotograficzny dla 4 latka EXTRALINK
5.
Bambino, Motyl Z Kartą Pamięci 32Gb, Różowy
Aparat fotograficzny dla 4 latka Bambino
6.
Forever SKC-100 niebieski
Aparat fotograficzny dla 4 latka Forever
7.
AgfaPhoto Reali Kids Cam 2 Różowy
Aparat fotograficzny dla 4 latka AgfaPhoto
8.
EXTRALINK Kids H8 Niebieski
Aparat fotograficzny dla 4 latka EXTRALINK
9.
ExtraLink H20 Niebieski
Aparat fotograficzny dla 4 latka EXTRALINK
10.
ExtraLink H28 Dual Różowy
Aparat fotograficzny dla 4 latka EXTRALINK

Dodaj swoje opinie