Aparat fotograficzny dla dzieci

Aparat fotograficzny dla dzieci to bardzo rozwojowy prezent. Mimo że w wolnym czasie malucha powinniśmy unikać wszędobylskiej elektroniki, dla niego można zrobić wyjątek. Tylko który spośród wielu modeli wybrać? Na co zwrócić uwagę? I jaki aparat fotograficzny dla dzieci jest najlepszy?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w dalszej części tekstu.

Aparat fotograficzny dla dzieci Ranking
Jaki Aparat fotograficzny dla dzieci?
Ranking najlepszych >>>

Dlaczego warto kupić aparat fotograficzny dla dzieci?

Każdy chciałby rozwijać kreatywność i zainteresowania swojego malucha. Obecnie dużą popularność zyskuje dziedzina sztuki, jaką jest fotografia. Czy wiecie, że aparatu fotograficznego dla dzieci mogą używać już najmłodsze przedszkolaki?

Wypełnienie wolnego czasu to nie wszystko. Dobry aparat fotograficzny dla dzieci sprawia, że maluch uczy się zasad kompozycji, estetyki i łączenia barw, co w przyszłości może zaowocować osiągnięciami w sztuce.

Aparat fotograficzny dla dzieci
Aparat fotograficzny dla dzieci / Jaki wybrać? Ranking, cena i opinie / Gdzie kupić?

Jaki aparat fotograficzny dla dzieci kupić?

Znalezienie dobrego aparatu fotograficznego dla dzieci nie jest trudne. Do wyboru mamy kilka różnych grup, które mniej lub bardziej nadają się dla najmłodszych:

  • Kompakty,
  • Aparaty natychmiastowe,
  • Bezlusterkowce,
  • Lustrzanki.

Naszym zdaniem bezlusterkowiec i lustrzanka nie są dobrym wyborem na pierwszy aparat fotograficzny dla dzieci. To zaawansowane konstrukcje, wymagające niejakiego obycia, a przede wszystkim wiedzy. W dodatku, optyka wewnątrz nich jest bardzo wrażliwa na zachlapania, zabrudzenia, wstrząsy i uderzenia.

Zanim zajmiemy się pozostałymi typami, ustalmy jeszcze, w jaki sposób zapisuje zdjęcia najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci.

Sprawdź także jaki aparat cyfrowy dla dzieci sprawdzi się najlepiej.

Aparat fotograficzny dla dzieci – cyfrowy czy analogowy?

Obecnie najłatwiej kupić cyfrowy aparat fotograficzny dla dzieci, gdyż technologia analogowa odchodzi już do lamusa. Naszym zdaniem to bardzo dobrze! Cyfrowy zapis zdjęć sprawia, że można ich zrobić więcej, łatwiej uczyć się na własnych błędach i wywołać tylko te fotografie, które wyglądają dobrze.

Analogowe aparaty fotograficzne dla dzieci mogłyby sprawić nieco problemów, ponieważ są trudne w obsłudze, wymagają kupowania filmu, który obecnie trudno znaleźć w sklepach i może generować całkiem spore koszty, szczególnie w przypadku malucha, który robi wiele dodatkowych zdjęć.

Jest jeszcze jedna możliwość…

Natychmiastowy aparat fotograficzny dla dzieci

Szukając najlepszego aparatu fotograficznego dla dzieci, możemy się zdecydować na taki, który natychmiastowo wywołuje zdjęcia. Choć rozwiązanie jest stosunkowo drogie, a kopia kosztuje więcej niż wywołanie odbitki cyfrowej, to daje maluchowi jeszcze więcej zabawy.

Jeśli zdecydujemy się na natychmiastowy aparat fotograficzny dla dzieci, który w działaniu przypomina polaroid, warto zdecydować się na taki z opcją wybierania zdjęć. Dzięki temu nie marnujemy wkładu na przypadkowe, nieatrakcyjne kadry, lecz na wyświetlaczu LCD wybieramy zdjęcia do wydrukowania.

Sprawdź także jak wybrać najlepszy aparat cyfrowy dla dziewczynki.

Kompaktowy aparat fotograficzny dla dzieci

Aparat fotograficzny dla dzieci typu kompakt, to najbardziej klasyczna opcja. Korpus jest na stałe zamocowany do obiektywu, sprzęt zazwyczaj posiada wyświetlacz i niewielką liczbę ustawień. Ważne, by był jak najmniejszy i jak najlżejszy, aby małe rączki trzymały go wygodnie i pewnie.

Na rynku istnieje całkiem sporo dedykowanych aparatów fotograficznych dla dzieci. Cechują się one nie tylko małym rozmiarem i niską wagą, ale także bardzo intuicyjną obsługą, wygodnym rozmieszczeniem przycisków oraz możliwością włączenia prostych gier.

Jak widzicie, obsługa aparatu fotograficznego dla dzieci ma bardzo duże znaczenie, dlatego warto jej chwilę poświęcić.

Jaki Aparat fotograficzny dla dzieci
Jaki Aparat fotograficzny dla dzieci wybrać? Gdzie kupić? Ranking, cena i opinie

Obsługa aparatu fotograficznego dla dzieci

Aparat fotograficzny dla dzieci powinien być przede wszystkim prosty i intuicyjny w obsłudze nawet dla kilkulatka, ale co to w ogóle znaczy? Warto, by przyciski oznaczone były nie literami, a piktogramami, które ułatwią zrozumienie ich funkcji maluchowi, który nie potrafi jeszcze czytać. Jeśli w dodatku będą się różnić kolorami, umożliwią mu ich zapamiętanie.

To nie wszystko. Dobry aparat fotograficzny dla dzieci powinien posiadać sprawnie działający tryb automatyczny. Trudno wymagać od kilkulatka, by samodzielnie ustawiał ekspozycję, skoro wielu dorosłych ma z tym problem. Do tego niezły autofokus, najlepiej taki, który ustawia ostrość nie tylko na środek kadru, ale też wykrywa twarze, i mamy przepis na najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci.

Jaka rozdzielczość w aparacie fotograficznym dla dzieci?

Rozdzielczość aparatu fotograficznego dla dzieci podawana jest w megapikselach. Często kierujemy się nią przy zakupie – a to błąd. Dla malucha wystarczy 8-10 megapikseli rozdzielczości, a jego zdjęcia wyjdą świetne i bardzo szczegółowe.

Odporność aparatu fotograficznego dla dzieci

Aparat fotograficzny dla dzieci powinien być nie tylko mały, lekki i prosty w obsłudze, ale także odporny. Maluchy bywają nieuważne, nietrudno więc o upuszczenie sprzętu czy oblanie go płynem. W takim przypadku sprawdzi się najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci, posiadający miękką, gumową obudowę, chroniącą przed wstrząsami, a jednocześnie wodoodporny. System uszczelek sprawi, że do optyki i elektroniki wewnątrz urządzenia nie dostanie się deszcz, woda z kałuży czy napój dziecka.

Jaki aparat fotograficzny do 500 zł jest najlepszy?

Jaki aparat fotograficzny dla dzieci jest najlepszy?

Najlepszy aparat fotograficzny dla dzieci powinien być niezawodny, aby nie sprawić naszemu maluchowi przykrości, gdy się zepsuje. Antypoślizgowe uchwyty i smycz na szyję, dopasowana rozmiarem do dziecka, to kwestia bezpieczeństwa. Co jeszcze jest ważne?

Bardzo przydatną funkcją w dobrym aparacie fotograficznym dla dzieci jest zoom optyczny, który nie pogarsza jakości zdjęć, a pozwala przybliżyć obiekty znajdujące się daleko. Poza tym, zwróćmy uwagę na wartość przesłony. Im mniejsza liczba, tym większy otwór przesłony, co oznacza jaśniejsze i bardziej wyraźne zdjęcia.

Warto też, by dobry aparat fotograficzny dla dzieci posiadał możliwość włączenia samowyzwalacza, tryb autoportretu, duży wyświetlacz, możliwość wysyłania zdjęć na inne urządzenia przez Bluetooth oraz filtry.

Gdzie kupić aparat dla dzieci?

Dobry aparat dla dzieci kupimy w sklepach ze sprzętem fotograficznym i dużych marketach z elektroniką, ale także w sklepach z zabawkami oraz w sieci. Do producentów należą FujiFilm, Easypix, Polaroid, Kodak, Canon, Sony, Panasonic, Praktica i inni.

Najlepszy Aparat fotograficzny dla dzieci
Najlepszy Aparat fotograficzny dla dzieci

Cena aparatu fotograficznego dla dzieci

Dobry aparat fotograficzny dla dzieci, szczególnie dla najmłodszych maluchów, kupimy już za mniej niż 100 zł. W miarę większych wymagań rośnie też cena, jednak naszym zdaniem nie warto inwestować w sprzęt droższy niż 500 zł.

Aparat fotograficzny dla dzieci – opinie

Już u niespełna trzyletniego malucha można zaobserwować duże zainteresowanie robieniem zdjęć. Aparat fotograficzny dla dzieci to pomysł na prezent, rozrywkę czy po prostu zajęcie czymś malucha i chwilę spokoju.

Czy Waszym zdaniem taki podarunek to dobry pomysł? Jak zareagowały na niego Wasze pociechy? Czekamy na opinie o aparatach fotograficznych dla dzieci w sekcji komentarzy.

Aparat fotograficzny dla dzieci / Ranking najlepszych

Jaki konkretnie model wybrać dla swojego dziecka i jak wyglądają przeciętne ceny? Aby odpowiedzieć na te pytania, przygotowaliśmy ranking najlepszych aparatów fotograficznych dla dzieci, w którym znajdziecie najchętniej kupowane opcje.

1.
ExtraLink H20 Różowy
Aparat fotograficzny dla dzieci EXTRALINK
2.
DENVER KCA-1350 różowy
Aparat fotograficzny dla dzieci Denver
3.
AGFAPHOTO Reali Kids Cam Waterproof Niebieski
Aparat fotograficzny dla dzieci AgfaPhoto
4.
ExtraLink EXTRALINK H28 Single Niebieski
Aparat fotograficzny dla dzieci EXTRALINK
5.
Bambino, Motyl Z Kartą Pamięci 32Gb, Różowy
Aparat fotograficzny dla dzieci Bambino
6.
Forever SKC-100 niebieski
Aparat fotograficzny dla dzieci Forever
7.
AgfaPhoto Reali Kids Cam 2 Różowy
Aparat fotograficzny dla dzieci AgfaPhoto
8.
EXTRALINK Kids H8 Niebieski
Aparat fotograficzny dla dzieci EXTRALINK
9.
Forever SKC-100 niebieski dinozaur
Aparat fotograficzny dla dzieci Forever
10.
ExtraLink H20 Niebieski
Aparat fotograficzny dla dzieci EXTRALINK

Dodaj swoje opinie