Aparat fotograficzny dla dziewczynki

Aparat fotograficzny dla dziewczynki na prezent czy bez okazji to doskonały pomysł. Nie jest on kolejnym do kolekcji gadżetem elektronicznym. Rozwija kreatywność i myślenie przestrzenne, a także wrażliwość na otaczającą nas rzeczywistość. Pasję można rozwijać niezależnie od wieku, nawet gdy dziecko wciąż jeszcze jest zbyt małe, by uwieczniać ciekawe rzeczy na rysunkach. Z aparatem poradzi sobie bowiem nawet dwulatka!

Pojawia się jednak pytanie, jaki aparat fotograficzny dla dziewczynki jest najlepszy. Wszystko zależy od oczekiwań, a także wieku naszej pociechy. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym poradnikiem, w którym omawiamy istotne parametry i cechy dostępnych na rynku aparatów oraz podpowiadamy, który z nich jest godny uwagi. Na koniec, w ramach podsumowania, znajdziecie ranking najlepszych aparatów fotograficznych dla dziewczynki.

Aparat fotograficzny dla dziewczynki Ranking
Jaki Aparat fotograficzny dla dziewczynki?
Ranking najlepszych >>>

Jaki aparat fotograficzny dla dziewczynki wybrać i kupić?

By znaleźć najlepszy aparat fotograficzny dla dziewczynki, wcale nie trzeba znać się na fotografii. Z reguły jest to dość podstawowy sprzęt. Przy jego wyborze powinniśmy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak:

  • Wiek dziecka,
  • Ostrość,
  • Rozdzielczość zdjęć i filmów,
  • Forma zapisu zdjęć,
  • Obsługa i rozmiar,
  • Dodatkowe atuty.
Aparat fotograficzny dla dziewczynki
Aparat fotograficzny dla dziewczynki / Jaki wybrać? Gdzie kupić najlepszy? Opinie, cena i ranking

Aparat fotograficzny dla dziewczynki a jej wiek

Od tego, ile lat ma przyszła fotografka, w dużej mierze zależy, jaki aparat fotograficzny dla dziewczynki będzie dla niej najlepszy. Jak już wspomnieliśmy, pasję tę można uskuteczniać już u dwuletniego dziecka. Taki maluszek jednak potrzebuje zupełnie innego sprzętu niż kilkulatka. W wieku do 6 lat rekomendujemy więc zakup specjalnego aparatu fotograficznego dla dzieci, który jest mały, lekki i przystosowany do anatomii dziecka.

A później?

Aparat fotograficzny dla dziewczynki w wieku szkolnym powinien być nieco bardziej rozbudowany. Dziecko w tym wieku wie już, jak dbać o sprzęt elektroniczny, by go nie uszkodzić. Zaczyna też uczyć się stosowania skomplikowanych funkcji i parametrów w praktyce. Dlatego właśnie najlepiej sprawdzi się w tej roli zwykły aparat cyfrowy, który jest na tyle mały i lekki, by dobrze leżeć w dłoni dziecka.

Zobacz także: Aparat cyfrowy dla dzieci.

Ostrość w aparacie fotograficznym dla dziewczynki

Najlepszy aparat fotograficzny dla dziewczynki to ten wyposażony w autofocus. Jest to funkcja automatycznego ostrzenia w wybranym punkcie fotografii. W przypadku dzieci młodszych jest to zazwyczaj środek, natomiast zwykłe aparaty cyfrowe, które polecamy starszakom, mogą ostrzyć także na najbliższy obiekt lub w wybranym punkcie. Najlepiej wybrać aparat fotograficzny dla dziewczynki, który pozwala ostrzyć przedmioty z bliska, już od 1 cm.

Na ostrość fotografii, którą otrzymamy przy użyciu aparatu fotograficznego dla dziewczynki, mają wpływ także inne kwestie. Jest to na przykład system automatycznej stabilizacji obrazu, który redukuje zakłócenia wynikające z drżenia rąk. Przyda się także jasny obiektyw o dużym otworze przysłony (od 3,2 do nawet 1,8), dzięki czemu zmniejsza się czas naświetlania zdjęcia i nie jest ono aż tak rozmazane.

Zobacz też: Aparat cyfrowy dla dziewczynki.

Jaki Aparat fotograficzny dla dziewczynki
Jaki Aparat fotograficzny dla dziewczynki wybrać i kupić? Ranking, cena i opinie

Rozdzielczość zdjęć i filmów z aparatu fotograficznego dla dziewczynki

Zainteresowania dzieci szybko się zmieniają, a dobry aparat fotograficzny dla dziewczynki powinien za nimi nadążyć. Dziś nasza pociecha interesuje się fotografią, wkrótce może chcieć zacząć nagrywać filmy, czy to dla siebie, czy do mediów społecznościowych. Odpowiedni sprzęt umożliwi jedno i drugie. Optymalna rozdzielczość zdjęć z aparatu fotograficznego dla dziewczynki powinna wynosić od 8 megapikseli w górę. Pozwala to na umieszczanie zdjęć w Internecie i wywoływanie ich w dobrej jakości. Jeśli zaś chodzi o rozdzielczość filmów, celujmy w Full HD, które liczy sobie 1920 pikseli na 1080 pikseli.

Jaki aparat fotograficzny dla dziewczynki jest najlepszy? Zapis zdjęć

Forma zapisu zdjęć to kolejna kwestia, która przybliża nas do odpowiedzi na pytanie, jaki aparat fotograficzny dla dziewczynki wybrać. Chociaż naturalnym wyborem wydaje się zwykły aparat cyfrowy, który zapisuje zdjęcia na karcie pamięci, nie jest to jedyna opcja. W przypadku dzieci świetnie sprawdzają się bowiem tak zwane aparaty natychmiastowe.

Na czym to polega? To po prostu nowoczesny polaroid, aparat fotograficzny dla dziewczynki z drukarką. Po zrobieniu zdjęcia, jest ono od razu przenoszone na papier. Większość współczesnych rozwiązań tego typu zapisuje zdjęcia również w wersji cyfrowej – dobrze, jeśli mamy możliwość wybrać ujęcia, które nadają się do druku, by niepotrzebnie nie marnować tuszu i papieru.

Obsługa i rozmiar aparatu fotograficznego dla dziewczynki

Niezależnie od tego, czy wybierzemy aparat dla dzieci, czy też zwykły sprzęt fotograficzny, musimy pamiętać o tym, że drobne, dziewczęce rączki nie współpracują zbyt dobrze z dużym i ciężkim sprzętem. Z tego powodu aparat fotograficzny dla dziewczynki powinien być lekki i niewielki, by nasza pociecha mogła go trzymać nawet jedną ręką. Dodajmy do tego także intuicyjne rozmieszczenie przycisków. W przypadku zakupu zwykłego, „dorosłego” aparatu, sięgajmy po małe „małpki” cyfrowe, nie zaś superzoomy i lustrzanki, nawet jeśli mamy duży budżet.

Sprawdź też: Aparat fotograficzny dla dzieci.

Dodatkowe funkcje w aparacie fotograficznym dla dziewczynki

Najlepszy aparat fotograficzny dla dziewczynki wyróżnia się pośród innych nie tylko doskonałymi parametrami, ale także dodatkowymi funkcjami. Mogą to być na przykład gry i aplikacje do obróbki zdjęć, zainstalowane bezpośrednio na aparacie, czy też możliwość nakładania ramek podczas robienia zdjęć. W bardziej zaawansowanych wersjach znajdziemy również GPS, który pozwala przypomnieć sobie, gdzie zostało zrobione dane zdjęcie.

Najlepszy Aparat fotograficzny dla dziewczynki
Najlepszy Aparat fotograficzny dla dziewczynki

Gdzie kupić aparat cyfrowy dla dziewczynki?

Ustalenie, jaki aparat cyfrowy dla dziewczynki jest najlepszy, to dopiero połowa sukcesu. Trzeba też znaleźć odpowiedniego sprzedawcę. Zakupy tego typu możemy zrobić w dużym markecie z elektroniką, jak również w sklepie z zabawkami i internetowym. Producenci tego typu sprzętu to na przykład FujiFilm, AgfaPhoto, Easypix, Mattel, Vtech i inni.

Cena aparatu fotograficznego dla dziewczynki

Ile kosztuje aparat fotograficzny dla dziewczynki? Cena w dużej mierze zależy od tego, jaką opcją jesteśmy zainteresowani. Najtańsze są aparaty dedykowane dzieciom, kosztują bowiem od 50 zł do około 250 zł. Na zwykły aparat cyfrowy musimy przeznaczyć od 200 zł w górę.

Wybierz także: Mały aparat cyfrowy.

Aparat fotograficzny dla dziewczynki – opinie

W jakim wieku Wasze pociechy zaczęły się interesować fotografią? Czy ze szkolnych i przedszkolnych wycieczek przywożą Wam garść wspomnień w postaci dokumentacji fotograficznej? Podzielcie się doświadczeniami i opinią o aparatach fotograficznych dla dziewczynki.

Aparat fotograficzny dla dziewczynki / Ranking najlepszych

Chcecie wspierać pasję swojego dziecka, a może szukacie pomysłu na prezent, jednak nie znacie się na aparatach? W takim razie przychodzimy z pomocą! Poniżej znajdziecie aktualny ranking najlepszych aparatów fotograficznych dla dziewczynki.

1.
AgfaPhoto Reali Kids Cam 2 Różowy
Aparat fotograficzny dla dziewczynki AgfaPhoto
2.
Easypix Kiddypix Mystery
Aparat fotograficzny dla dziewczynki Easypix
3.
ExtraLink Kids Camera H23 Różowy
Aparat fotograficzny dla dziewczynki
4.
ExtraLink H20 Różowy
Aparat fotograficzny dla dziewczynki
5.
Vtech Kidizoom Duo 5.0 różowy (80-507154)
Aparat fotograficzny dla dziewczynki Vtech
6.
AgfaPhoto Reali Kids Cam Różówy (SB5868)
Aparat fotograficzny dla dziewczynki AgfaPhoto
7.
ExtraLink H28 Dual Różowy
Aparat fotograficzny dla dziewczynki
8.
ExtraLink EXTRALINK Kids H8 Różowy
Aparat fotograficzny dla dziewczynki
9.
ExtraLink EXTRALINK H28 Single Różowy
Aparat fotograficzny dla dziewczynki
10.
ExtraLink H27 Dual Różowy
Aparat fotograficzny dla dziewczynki

Dodaj swoje opinie