Aparat fotograficzny do 400 zł

Aparat fotograficzny do 400 zł to całkiem niezła alternatywa dla robienia amatorskich zdjęć smartfonem. Możemy go zabrać ze sobą na wakacje, na spacer, ważne wydarzenia rodzinne i różne uroczystości lub po prostu utrwalać piękno natury oraz otaczającego nas świata. I choć sprzęt z tej półki cenowej nie należy może do profesjonalnych, jest już w stanie robić całkiem przyzwoite zdjęcia oraz kręcić filmy.

Jaki aparat fotograficzny do 400 zł wybrać i kupić? Które parametry są najważniejsze? Jeśli i Wy zadajecie sobie takie pytania, zapraszamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas poradnikiem.

Aparat fotograficzny do 400 zł Ranking
Jaki Aparat fotograficzny do 400 zł?
Ranking najlepszych >>>

Aparat fotograficzny do 400 zł czy w smartfonie?

Jeśli zastanawiacie się, czy warto zastąpić aparat w smartfonie dobrym aparatem fotograficznym do 400 zł, to przychodzimy z odpowiedzią. Obecnie telefony są w stanie robić świetne zdjęcia, ale ich bateria trzyma stosunkowo krótko, a ze względu na wymiary matryca jest mała. Jedyną przewagę stanowi chyba tylko podgląd na dużym ekranie oraz oprogramowanie, dzięki któremu zdjęcia możemy od razu obrobić i umieścić w Internecie.

Pod każdym innym względem aparat fotograficzny do 400 zł będzie lepszy od smartfonu – daje większą możliwość panowania nad parametrami fotografii, a także dużą matrycę, zapewniającą lepszą jakość.

Sprawdź także jak wybrać dobry aparat fotograficzny do 200 zł.

Aparat fotograficzny do 400 zł
Aparat fotograficzny do 400 zł / Jaki wybrać? Opinie i ranking / Gdzie kupić najlepszy?

Jaki aparat fotograficzny do 400 zł wybrać i kupić?

Aparat fotograficzny do 400 zł to dobry wybór dla zupełnych amatorów, którzy chcą po prostu robić dobre zdjęcia lub dla osób, które chciałyby rozpocząć poważną przygodę z fotografią, ale nie mają większego budżetu.

Podczas wyboru takiego sprzętu powinniśmy zwracać uwagę na:

  1. Rodzaj aparatu,
  2. Rozdzielczość,
  3. Zbliżenie optyczne,
  4. Przesłonę i czas naświetlania,
  5. Stabilizację obrazu,
  6. Tryby,
  7. Podgląd.

Jak wybrać najlepszy aparat fotograficzny do 2000 zł?

Rodzaj aparatu fotograficznego do 400 zł

Najbardziej rozpowszechnionym typem aparatów fotograficznych do 400 zł są tak zwane cyfrówki, które zapisują fotografie w wersji cyfrowej na karcie pamięci. Dzięki temu od razu możemy je przerzucić do komputera, dokonać selekcji, edycji i dopiero wywoływać. Warto jednak wiedzieć, że to nie jedyna możliwość.

Aparaty fotograficzne do 400 zł typu analogowego nie są już raczej powszechnie sprzedawane i znajdziemy je tylko w sklepach z rzeczami używanymi, ale aparaty natychmiastowe, drukujące wykonane fotografie wciąż się produkuje. Ba, ostatnio to nawet modne rozwiązanie.

W takich aparatach fotograficznych do 400 zł w typie polaroid mamy wbudowaną drukarkę i po zrobieniu zdjęcia zostaje ono od razu wywołane. W lepszych modelach istnieje możliwość wyboru najlepszego ujęcia, które ma iść do druku. To ciekawe rozwiązanie, jednak kosztowne, ponieważ wymaga regularnego uzupełniania tuszu i papieru fotograficznego.

Jaki Aparat fotograficzny do 400 zł
Jaki Aparat fotograficzny do 400 zł wybrać? Opinie i ranking

Rozdzielczość aparatu fotograficznego do 400 zł

Rozdzielczość to inaczej ilość pikseli, czyli pojedynczych kwadratów, z których składa się zdjęcie lub film zrobione przez aparat fotograficzny do 400 zł. Taką przyzwoitą wartością dla aparatu w tej cenie jest 16 megapikseli, dzięki którym fotografie wyglądają dobrze w Internecie i na papierze, nawet w formacie A4.

Aparat fotograficzny do 400 zł może nagrywać też filmy w rozdzielczości HD (1280 na 720 pikseli) lub nawet Full HD (1920 na 1080 pikseli).

Zbliżenie optyczne w aparacie fotograficznym do 400 zł

Zbliżenie, czy inaczej zoom optyczny w aparacie fotograficznym do 400 zł to sposób na przybliżenie fotografowanego obiektu bez konieczności podchodzenia do niego. W przeciwieństwie do zoomu cyfrowego, optyczny nie powoduje strat na jakości, jedynie nieco ciemniejsze zdjęcia, ale tylko w złych warunkach oświetleniowych.

Najlepsze aparaty fotograficzne do 400 zł przybliżają około 5-krotnie, jednak na rynku można też spotkać kilka modeli tak zwanych superzoomów, które przybliżają nawet kilkunastokrotnie.

Czy warto kupić aparat fotograficzny do 1500 zł? Sprawdźmy!

Przesłona i czas naświetlania w aparacie fotograficznym do 400 zł

Regulowana przesłona to inaczej jasność obiektywu. Im mniejsza liczba, tym szerszy otwór, przez który na matrycę pada światło. Oznacza to jaśniejsze zdjęcia wysokiej jakości i ładne rozmycie tła. Maksymalny otwór przesłony w dobrym aparacie fotograficznym do 400 zł powinien wynosić 2,5-3,5.

Jeśli chodzi o czas naświetlania, jest on podawany w sekundach i określa, jak długo przesłona pozostaje otwarta, by naświetlić matrycę. Krótki czas powoduje „zamrożenie” chwili i ruchu, ale także ciemniejsze zdjęcia, więc sprawdza się tylko w jasne, słoneczne dni. Długi czas jest doskonały do zdjęć nocnych, jednak wszystkie ruchome obiekty będą rozmazane, a my musimy zadbać, by ustawić aparat stabilnie.

Dobry aparat fotograficzny do 400 zł posiada szeroki zakres czasu naświetlania, na przykład od 1/1000 sekundy do 8 sekund.

Stabilizacja obrazu w aparacie fotograficznym do 400 zł

Stabilizacja obrazu to funkcja, która sprawia, że zdjęcia są mniej rozmazane. Praktycznie każdy współczesny aparat posiada stabilizację cyfrową, jednak najlepsze aparaty fotograficzne do 400 zł mogą się pochwalić optyczną stabilizacją obrazu, dającą najlepsze efekty i wysoką jakość zdjęć.

Tryby w aparacie fotograficznym do 400 zł

Do przydatnych trybów w aparacie fotograficznym do 400 zł należą na przykład zwykły automatyczny, makro, sport, portretowy czy nocny. Jeśli chcemy się nauczyć sami dobierać parametry, przydają się także tryby półautomatyczne: zmiana przesłony (A) lub czasu (S), a także manualny (M), gdzie sami dobieramy ekspozycję według własnych upodobań. Ten ostatni wymaga już sporo doświadczenia.

Najlepszy Aparat fotograficzny do 400 zł
Najlepszy Aparat fotograficzny do 400 zł

Podgląd w aparacie fotograficznym do 400 zł

Podgląd kadru oraz wykonywanych zdjęć w aparacie fotograficznym do 400 zł odbywa się zazwyczaj dzięki wyświetlaczowi LCD, który ma przekątną od 2 do 3 cali. Jeśli planujemy dużo fotografować na zewnątrz w słoneczne dni, to może nie wystarczyć, wtedy przyda się wizjer. W tanich aparatach fotograficznych jest on najczęściej cyfrowy, a nie optyczny.

Jaki aparat fotograficzny do 500 zł jest najlepszy?

Jaki aparat fotograficzny do 400 zł jest najlepszy?

Najlepszy aparat fotograficzny do 400 zł jest w stanie zrobić bardzo dobre zdjęcia do mediów społecznościowych, na bloga, własną stronę internetową czy do rodzinnego albumu. Automatycznie ostrzy nie tylko na środku kadru, ale także na obiekt najbliższy, w miejscu wskazanym przez użytkownika lub na wykrytą przez oprogramowanie twarz.

Najlepsze aparaty fotograficzne do 400 zł posiadają różne ciekawe funkcje, na przykład panoramę, redukcję efektu czerwonych oczu, zdjęcia seryjne, możliwość podłączenia do telewizora przez HDMI i inne.

Gdzie kupić aparat fotograficzny do 400 zł?

Dobry aparat fotograficzny do 400 zł to zakup, którego dokonamy w sklepie z elektroniką, a także w profesjonalnych sklepach fotograficznych i w sieci. Producenci takiego sprzętu to na przykład Nikon, Kodak, Sony, FujiFilm, Polaroid i inni.

Aparat fotograficzny do 400 zł – opinie

Jest to dość popularny sprzęt do zastosowań amatorskich, dlatego zakładamy, że część naszych czytelników już miała z nim styczność – jaki model jest Waszym zdaniem najlepszy? Czekamy na Wasze opinie o aparatach fotograficznych do 400 zł.

Aparat fotograficzny do 400 zł / Ranking najlepszych

Sprawdzone i godne polecenia propozycje konkretnych modeli zebraliśmy w naszym rankingu najlepszych aparatów fotograficznych do 400 zł.

1.
Vtech Kidizoom Duo 5.0 różowy (80-507154)
Aparat fotograficzny do 400 zł Vtech
2.
Goextreme Reef niebieski
Aparat fotograficzny do 400 zł
3.
Goextreme Reef żółty
Aparat fotograficzny do 400 zł
4.
Polaroid IF045
Aparat fotograficzny do 400 zł Polaroid
5.
Lexibook DJA200
Aparat fotograficzny do 400 zł Lexibook
6.
AGFAPHOTO Reali Kids Cam Waterproof Różowy
Aparat fotograficzny do 400 zł AgfaPhoto
7.
AGFAPHOTO Reali Kids Cam Waterproof Różowy
Aparat fotograficzny do 400 zł AgfaPhoto

Dodaj swoje opinie