Aparat cyfrowy dla dziewczynki

Aparat cyfrowy dla dziewczynki to świetny pomysł na prezent, jeśli mamy na uwadze rozwój kreatywności i zainteresowań dziecka! W tym poradniku podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić uwagę oraz jaki aparat cyfrowy dla dziewczynki jest najlepszy.

Aparat cyfrowy dla dziewczynki Ranking
Jaki Aparat cyfrowy dla dziewczynki?
Ranking najlepszych >>>

Aparat cyfrowy dla dziewczynki – zastosowanie

Aparat cyfrowy dla dziewczynki nie musi być drogi, by spełnił oczekiwania zarówno rodziców, jak i dziecka. Dla malucha to niezwykła zabawa, która pozwala mu rozwijać oko, a także zatrzymywać w kadrze chwile, które mu się spodobają.

W jakim wieku warto kupić aparat cyfrowy dla dziewczynki? Jeżeli nasza pociecha wykazuje zainteresowania w tym kierunku, można śmiało zacząć przygodę z fotografią już w wieku 2,5-3 lat. Oczywiście może to być także później, gdy takie zainteresowania się pojawią.

Aparat cyfrowy dla dziewczynki
Aparat cyfrowy dla dziewczynki / Jaki wybrać i kupić? Ranking, opinie i cena

Jaki aparat cyfrowy dla dziewczynki wybrać i kupić?

Parametry aparatu cyfrowego dla dziewczynki rządzą się swoimi prawami, nieco innymi od tych, które stosujemy do zwykłych aparatów, bo i priorytety są inne.

Ważne są:

  • Rodzaj aparatu,
  • Rozmiar,
  • Rozdzielczość obrazu,
  • Stabilizacja obrazu,
  • Tryby pracy,
  • Zasilanie.

Zobacz też jaki aparat cyfrowy dla dzieci nada się najlepiej?

Rodzaj aparatu cyfrowego dla dziewczynki

Szukając najlepszego aparatu cyfrowego dla dziewczynki, mamy do wyboru w zasadzie dwie opcje. Możemy zdecydować się na zakup niewielkiego, lekkiego sprzętu z serii „dla dorosłych” lub aparatu dedykowanego dzieciom. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety.

Aparat cyfrowy dla dziewczynki produkowany ściśle pod dzieci cechuje się zwykle nieco niższymi parametrami, jeśli chodzi o jakość obrazu, ale i niewielkimi rozmiarami, niską wagą oraz rozmieszczeniem przycisków odpowiednim dla małych rączek. Może być dodatkowo wyposażony w solidną, gumową obudowę, a także wbudowane gry.

Jeśli zdecydujemy się na zwykły, „dorosły” aparat cyfrowy dla dziewczynki, lepiej sięgnąć po mały kompakt z niższej półki cenowej. Gdy nasza pociecha przypadkiem go zepsuje lub uszkodzi, nie będzie takiej szkody.

Sprawdź też jaki aparat cyfrowy do 500 zł wybrać?

Rozmiar aparatu cyfrowego dla dziewczynki

Rozmiar i waga są niezwykle ważnym wyborem podczas szukania najlepszego aparatu cyfrowego dla dziewczynki. Szczególnie jeśli nasza pociecha jest jeszcze mała (ma mniej niż 7 lat), ryzyko przypadkowego upuszczenia i zniszczenia cięższego sprzętu znacząco wzrasta, a dodatkowo dziecko może odczuwać dyskomfort i nie chcieć korzystać z prezentu.

Rozdzielczość w aparacie cyfrowym dla dziewczynki

Rozdzielczość obrazu w aparacie cyfrowym dla dziewczynki określa, z ilu pikseli będzie składać się zrobione zdjęcie. Im ich więcej, tym lepiej oddane szczegóły. Powinniśmy się zdecydować na format przynajmniej FullHD, czyli 1920 na 1080 pikseli, czyli około 2 megapiksele.

Im więcej, tym lepiej, jednak pamiętajmy, że w małym aparacie cyfrowym dla dziewczynki niewielka matryca czasem nie daje spodziewanej jakości zdjęć nawet przy dużej rozdzielczości.

Stabilizacja obrazu w aparacie cyfrowym dla dziewczynki

Zdjęcia z aparatu cyfrowego dla dziewczynki początkowo mogą być rozmazane, gdy dziecko nie trzyma sprzętu zbyt pewnie. Warto zainwestować więc w dobrą stabilizację obrazu, aby cieszyć się pięknymi zdjęciami z dużą wartością sentymentalną.

Najlepszą opcją jest aparat cyfrowy dla dziewczynki z optyczną stabilizacją obrazu, jednak to rozwiązanie dość drogie. Jeśli szukamy budżetowego sprzętu, rozglądajmy się za cyfrową stabilizacją obrazu.

Tryby pracy w aparacie cyfrowym dla dziewczynki

W tym przypadku nie jest najważniejsza ilość. Dobry aparat cyfrowy dla dziewczynki powinien być przede wszystkim intuicyjny i dziecinnie prosty w obsłudze, a zbyt duża ilość trybów pracy mogłaby to niepotrzebnie utrudnić.

Najważniejsze, by sprzęt był wyposażony w automatyczny dobór parametrów. W przypadku młodszych dzieci przydatne są także dodatkowe funkcje, jak zabawne gry wideo czy ramki nakładane bezpośrednio na zdjęcie. Dzięki temu aparat cyfrowy dla dziewczynki służy nie tylko fotografowaniu, ale i zajmuje czas, szczególnie w podróży.

Jaki Aparat cyfrowy dla dziewczynki
Jaki Aparat cyfrowy dla dziewczynki wybrać? Opinie, ranking i cena / Gdzie kupić najlepszy?

Zasilanie aparatu cyfrowego dla dziewczynki

Aparat cyfrowy dla dziewczynki może być zasilany bateriami lub dedykowanym akumulatorem. Druga opcja jest dużo tańsza, a zarazem ekologiczna i łatwa w obsłudze. Sprzęt ładuje się tak jak telefon, podłączając do ładowarki USB.

Pojemna bateria w aparacie cyfrowym dla dziewczynki jest co prawda bardzo przydatna, bo znacząco wydłuża czas pracy na jednym ładowaniu, ale zarazem zwiększa wagę urządzenia. W tej kwestii trzeba znaleźć złoty środek.

Dobry aparat cyfrowy dla dziewczynki powinien mieć akumulator wystarczający na około 2-3 godziny nieprzerwanej pracy, ładowany zwykłym kablem mini-USB. Dzięki temu, wybierając się w podróż, nie będziemy musieli pamiętać o spakowaniu ładowarki, gdyż to standardowy rozmiar i zazwyczaj każdy ma taki kabel przy sobie.

Zobacz także jak wybrać najlepszy aparat fotograficzny do 500 zł.

Jaki aparat cyfrowy dla dziewczynki jest najlepszy?

Najlepszy aparat cyfrowy dla dziewczynki powinniśmy dobrać do wieku i zainteresowań naszej pociechy. W przypadku dzieci młodszych, od 2 do 8 lat, najlepiej sprawdzi się cyfrówka dla dzieci. Dziewczynkom starszym niż 8-10 lat możemy kupić już zwykły aparat kompaktowy, choć te granice są ruchome i to my, jako rodzice, najlepiej znamy dojrzałość dziecka.

Ciekawym pomysłem, który wraca w ostatnich latach do mody, jest aparat dla dziewczynki typu polaroid. Posiada on wbudowaną drukarkę i od razu wywołuje zrobione zdjęcie. Dzięki temu pociecha uczy się kadrowania i starannego doboru fotografowanych przedmiotów.

Gdzie kupić aparat cyfrowy dla dziewczynki?

Dobry aparat cyfrowy dla dziewczynki możemy kupić w sklepie z zabawkami, z elektroniką, a także w Internecie. Ważne, by wybierać sprawdzonych producentów, nie zaś sprzęty typu no-name.

Aparaty cyfrowe dla dziewczynek produkowane są przez SJCAM, VTech, AgfaPhoto, Easypix, FujiFilm, Lexibook i innych producentów.

Najlepszy Aparat cyfrowy dla dziewczynki
Najlepszy Aparat cyfrowy dla dziewczynki

Cena aparatu cyfrowego dla dziewczynki

Najtańszy aparat cyfrowy dla dziewczynki kupimy już za około 60 zł. Średnio dobrej jakości sprzęt to wydatek 200-400 zł, natomiast za najdroższe modele możemy zapłacić nawet powyżej 1000 zł.

Zobacz też jaki aparat fotograficzny do 300 zł wybrać i kupić?

Aparat cyfrowy dla dziewczynki – opinie

Dobry aparat cyfrowy dla dziewczynki może być wspaniałym wstępem do przyszłej przygody z poważną fotografią. A co Wy sądzicie o takich prezentach dla dzieci? Może Wasze pociechy są już w posiadaniu podobnego sprzętu – jeśli tak, to jak radzą sobie z jego obsługą? Czekamy na Wasze opinie o aparatach cyfrowych dla dziewczynki.

Aparat cyfrowy dla dziewczynki / Ranking najlepszych

W naszym rankingu najlepszych aparatów cyfrowych dla dziewczynki znajdziecie najchętniej kupowane modele. Dzięki temu zyskujecie pewność, że produkty są sprawdzone i przetestowane w innych małych rączkach.

1.
ExtraLink H20 Różowy
Aparat cyfrowy dla dziewczynki EXTRALINK
2.
Easypix Kiddypix Galaxy
Aparat cyfrowy dla dziewczynki Easypix
3.
DENVER KCA-1350 różowy
Aparat cyfrowy dla dziewczynki Denver
4.
Forever SKC-100 niebieski
Aparat cyfrowy dla dziewczynki Forever
5.
AgfaPhoto Reali Kids Cam 2 Różowy
Aparat cyfrowy dla dziewczynki AgfaPhoto
6.
DENVER KCA-1350 Niebieski
Aparat cyfrowy dla dziewczynki Denver
7.
ExtraLink EXTRALINK H28 Single Niebieski
Aparat cyfrowy dla dziewczynki EXTRALINK
8.
ExtraLink H20 Niebieski
Aparat cyfrowy dla dziewczynki EXTRALINK
9.
ExtraLink H28 Dual Różowy
Aparat cyfrowy dla dziewczynki EXTRALINK
10.
AGFAPHOTO Reali Kids Cam Waterproof Niebieski
Aparat cyfrowy dla dziewczynki AgfaPhoto

Dodaj swoje opinie